Jak się robi screena? Poznajmy szczegóły

Zrzut ekranu

Zrzut ekrany jest popularnie nazywany właśnie screenem. Za chwilę dowiemy się jak zrobić screena? Wcześniej jednak dowiedzmy się czym screen w ogóle jest? Tak naprawdę jest to opcja, która umożliwia zapisanie treści wyświetlanych aktualnie na ekranie urządzenia, w formie graficznego pliku. Dzięki samemu screenowi jest bardzo łatwo uwiecznić na przykład zabawy post znajdujący się na społecznościowym portalu czy też komunikat nietypowy, który świadczy o wszelkich zakłóceniach pracy naszego telefonu komórkowego czy też laptopa. Okazuje się, że odpowiedź jak zrobić screena jest odpowiedzią niesamowicie bezpieczną. W zasadzie wykonanie to to tak naprawdę przysłowiowa bułka z masłem.

Zrzut ekranu na telefonach komórkowych z systemem Android

Aby wykonać zrzut ekranu na telefonie komórkowym z systemem Android, wystarczy tak naprawdę się posłużyć kombinacją odpowiednią przycisków. W przypadku urządzeń, które posiadać przycisk fizyczny Home (znajduje się na przedniej części dolnej urządzenia), wcisnąć należ w sposób jednoczesny Home jak i także przycisk blokady. W odniesieniu do samych modeli, które nie posiadają przycisku Home, należy tak naprawdę wcisnąć jednocześnie przycisk dolny regulacji głośności oraz także przycisk zasilania.

Przyciski przytrzymać należy przez jakieś dwie sekundy. W ten sposób wykonany screen automatycznie zostanie zapisany w aplikacji systemowej – Galeria. Jak widać naprawdę jest to proste niczym nasza już wspomniana bułka z masłem.

Udostępnij